Jei žmogus nuolat daro tą patį, jis praranda motyvaciją. Jei jis neaugs kaip asmenybė, jo motyvacija greitai pasibaigs. Kai žmogus turi galimybę išmokti naujų dalykų, lankyti seminarus, įgyti naujų įgūdžių, tai jį visada įkvepia. Jis domisi tuo, ką daro. Motyvacija veikia kaip burtažodis, kuris padeda pasiekti geriausių rezultatų. Darbdavys turi užtikrinti, kad būtų tinkamas sveikatos draudimas ir noras tobulėti, seminarai.
Tinkamas atlygis už darbą visuomet motyvuoja
Žmogus eina dirbti dėl pinigų. Jis turi turėti galimybę užsidirbti daugiau pinigų. Pinigai veikia kaip motyvacinė priemonė, kai yra tiesioginis ryšys tarp žmogaus darbo rezultatų ir atlyginimo. Taip skatinami pardavėjai – kuo daugiau parduoda, tuo daugiau uždirba. Jei nėra tiesioginio ryšio tarp atlyginimo ir darbo rezultatų, pinigai negali būti naudojami kaip motyvacinė priemonė. Tuomet turi būti privalomasis sveikatos draudimas darbuotojams, galima skatinti seminarais. Taip pat ir turėdamas laisvą darbo grafiką, žmogus jaučiasi situacijos šeimininkas. Niekas nemėgsta būti kontroliuojamas. Kuo daugiau apribojimų sukursite, tuo mažiau paskatų bus dirbti kokybiškai. Gero vadovo gali ir nebūti ir komanda pajus savo darbo prasmę.
Visuomet leiskite darbuotojui atsiskleisti
Leiskite darbuotojui daryti tai, ką jis įsivaizduoja, net jei jums atrodo, kad viską reikia daryti kitaip. Leiskite jam susidaryti savo darbo vietą ir sudaryti darbo grafiką. Susitarkite su žmogumi dėl darbo rezultato ir leiskite pačiam nuspręsti, kaip jį pasiekti. Parodykite darbuotojui, kad jis yra svarbus. Visi nori, kad į juos būtų atsižvelgta. Jei kritikuosite visas jo idėjas, jis praras pagarbą. Nepamirškite, jog tikslas yra rezultatas, kurio žmogus siekia. Neturėdamas konkrečių tikslų prarandi motyvaciją, nes neaišku, kuria kryptimi eiti. Žmonių motyvuoja ne maži tikslai. Paradoksalu, bet didelius tikslus pasiekti lengviau nei mažus. Nes reikšmingi ir apčiuopiami pokyčiai motyvuoja ir verčia judėti pirmyn.