Distiliuojant augalą ar vieną iš jo dalių, išgaunami du produktai: eteriniai aliejai, kurie yra riebaluose tirpūs junginiai, ir aromatizuoti vandenys. Tiek eteriniuose aliejuose, tiek aromatizuotame vandenyje yra augalo, iš kurio jie išgauti, veikliųjų medžiagų. Eteriniai aliejai ir aromatizuoti vandenys, vadinami hidrolatais arba hidrozoliais sugeria augalo, iš kurio jie išgauti, veikliąsias medžiagas. Tačiau hidrolatuose esančių veikliųjų medžiagų kiekis yra mažesnis nei eteriniuose aliejuose, todėl jie yra subtilesni ir ypač tinka jautriai odai, nes juose nėra konservantų.
Vis dažniau pabrėžiama, kokia svarbi odos priežiūra siekiant išlaikyti jaunystę ir gyvybingumą ilgus metus. Praleidžiame valandas ieškodami tinkamos kosmetikos, kremų ir emulsijų. Skaitome straipsnius, konsultuojamės su specialistais, tačiau mažai kas žino, kas yra hidrolatai ir kaip juos naudoti – verta pasidomėti šia tema ir išbandyti naujų produktų iš https://naturata.lt/25-hidrolatai.
Kokybė ir populiarumas
Hidrolatų kokybė ir efektyvumas priklauso nuo daugelio veiksnių, tokių kaip distiliavimo proceso temperatūra, destiliatoriaus medžiaga, garams gaminti naudojamo vandens tipas ir gamintojo požiūris į kokybę. Paprastai šie junginiai išgaunami specialiais ir saugiais procesais, o augalinės medžiagos, iš kurių jie gauti, yra išaugintos ekologiškai.
Hidrolatas turi augalo gyvybinę jėgą, hidrolatai yra saugi, draugiška ir prieinama kaina bei visapusiškesnė, efektyvesnė alternatyva eteriniams aliejams. Visi hidrolatai turi stiprų gydomąjį poveikį. Dėl mažo rūgštingumo (pH nuo 2,9 iki 6,5) hidrozoliai turi ypač švelnų ir atkuriamąjį poveikį mūsų odai. Be to, kai kurie hidrolatai gali būti naudojami iš vidaus.
Hidrolatai turi daug pritaikymų, ypač kosmetikos ir maisto pramonėje. Nors hidrolatai šiuo metu žinomi mažiau nei eteriniai aliejai. Tikėtina, kad ateinančiais metais hidrolatų naudojimas toliau plėsis. Iš tiesų, kadangi hidrolatai yra mažiau koncentruoti, jų naudojimas yra daug mažiau rizikingas nei eterinių aliejų.