Home > Transportas ir logistika > 3PL – valdykite sandėlį realiu laiku

3PL – valdykite sandėlį realiu laiku

3 PL

Logistikoje sandėliavimas suprantamas kur kas plačiau nei krovinių saugojimas, tai visa sandėlių sistema. Sandėliavimo sistema yra techninių, organizacinių ir informacinių priemonių, kuriomis atliekamas produkcijos priėmimas, sukrovimas į sandėlį, sandėliavimas, atrinkimas ir pasiruošimas išduoti pristatymui į vartojimo vietas, visuma.

Sandėliavimo procesas prasideda medžiagų priėmimu ir baigiasi gaminių išdavimu į persiuntimo sandėlį. Pagrindinis sandėlių logistikos uždavinys – sukurti visų sandėliavimo rūšių, taip pat krovinių gabenimo sistemą iki pat prekių paskirstymo. Sandėliavimo proceso skirtumai ypač išryškėja apsirūpinimo ir distribucijos, pagamintos produkcijos, sandėliuose. Apsirūpinimo sandėlių pajėgumai orientuojami į gamybos poreikius. Distribucijos sandėliai orientuojami pagal jų pasirengimą tiekti gatavą produkciją. Tokios sandėlių ūkio funkcijos, kaip prekių atvežimas, kontrolė, prekių judėjimas, sandėliavimas, rūšiavimas ir atranka, prekių išdavimas, priklauso nuo sandėlio tipo.

3 PL logistikos valdymo sistema leidžia valdyti prekių srautus, optimaliai juos paskirstyti sandėliuose, fiksuoti atliekamas papildomas operacijas, efektyviai panaudoti sandėlio pajėgumas. Tiek logistikos kompanija, tiek klientai turi galimybę valdyti sandėlio likučius realiu laiku. Taigi, padidinus sandėlio efektyvumą padaugėja ir pajamų, pagerėja klientų aptarnavimo lygis bei geriau yra panaudojami įmonės ištekliai. Našumą gerina sandėlio operacijų padalijimas į plotus pagal funkcionavimą. Kiekvienos dalies efektyvumas vertinamas pagal mechanizmų našumą. Verta sutelkti dėmesį į kainų efektyvumą, naudingumą, veikimo zoną, palyginamumą, pagrįstumą, užbaigtumą bei suderinamumą.

Efektyvus sandėliavimas pasižymi maksimaliai išnaudotu sandėlio plotu bei išlaidų, kurios susijusios su jo naudojimu ir išlaikymu, mažinimu. Ne visada sandėliams apsimoka įrengti mechanines sistemas, tačiau yra daug atvejų, kada tokiu būdu galima pasiekti itin aukštą investicijų grąžą. Prieš priimant sprendimą dėl sandėlio automatizavimo – būtina pasverti visas rizikas, pliusus ir minusus. Dažniausiai automatizavimas teikia naudos tuomet, kai jame laikomų produktų forma yra taisyklinga, užsakymai yra vidutiniškai aktyvūs ir produkcija pasižymi dideliu judėjimu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *