Home > Nekilnojamas turtas > Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui?

Ar privalomas rekuperatorius A, A+ energinio naudingumo namui?

rekoperatorius, namai

Visi žinome, kad norint kad namas būtų kuo šiltesnis, sunaudotų kuo mažiau energijos ir tausotų aplinką būtina įrengti tinkamo storio apšiltinimą, didelės šiluminės varžos plastikinius langus ir sandarias duris. A+ klasės namai ir jų energetinei klasei nuolat keliami vis aukštesni reikalavimai įtakoja tai kad šiam rezultatui pasiekti turi būti pasitelkiami vis modernesni ir pažangesni metodai bei įranga. Didesnio naudingumo koeficiento šildymo katilai nors ir nedidele dalimi tačiau vis tiek turi teigiamo įtakos bendram namo energijos sąnaudų sumažinimui. Papildomas atsinaujinančių energijos šaltinių naudojimas yra taip pat gana svarbi salygą visoje sistemoje. Viskas kaip ir aišku, tačiau kokia situacija dėl rekuperatoriaus, ar jis būtinas A arba A+ klasės namui?

Išsaugoti šilumą

Sandariai pastačius namą, tinkamai įrengus grindis, stogą iš kur gauti šviežio oro pritekėjimą ir kaip pašalinti seną? Jaustis gerai sandariame name neįmanoma be vėdinimo sistemos, susikaupusi drėgmė, dulkės ir nemalonūs kvapai efektyviai be šilumos nuostolių negali būti pašalinami paprasčiausiai atidarius langus ar duris. Rekuperatorius yra būtinas nes tik jo pagalba galima pakeisti orą patalpoje nesudarant didelio šilumo nuostolio (tyrimais patvirtinta 80-90%).

Filtruoti orą

Viena iš svarbių rekuperatoriaus funkcijų yra įtekančio oro valymas nuo dulkių ir įvairių alergizuojančių dalelių. Tai svarbu žmonėms turintiems kvėpavimo takų ligų ir jautriems augalų, medžių žiedų žiedadulkėms

Taupyti

Mažinti namo išlaikymo sąnaudas gali tk moternus ir optimizuotas įrenginys. Rekuperatorius privalo turėti vėdinimo galios reguliavimą, vasaros režimą, priklausomai nuo modelio G4, M5, F7 klasės filtrą, oro kanalų valdymą ir žinoma išsamų valdymo displėjų. Nedidelės kvadratūros namui  užtenka ekonominės klasės rekuperatoriaus, pasirinkdami brangų įrenginį nereiškia kad kvėpuosite geresniu oru ar sutaupysite labiau.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *