Home > IT verslas > Kaip apsisaugoti nuo virusų ir kenkėjiškų programų?

Kaip apsisaugoti nuo virusų ir kenkėjiškų programų?

Kenkėjiškos programos yra viena iš dažniausių kompiuterių trikdžių ar net gedimų priežastis. Kartais, net nežinodami, savo kompiuteryje galime turėti kenkėjišką programą, o įtarimų apie tai kils tada, kai bus pastebėta jos padaryta žala. Dažniausiai šių programų tikslas – viruso platinimas siekiant duomenų pasisavinimo. Pateikiame efektyvius būdus kaip nuo to apsisaugoti.

Antivirusinė programa

Tai pats pirmasis būdas, kaip apsaugoti savo kompiuterį. Antivirusinės programos aptinka ir blokuoja virusus, suteikia papildomą apsaugą asmeniniams duomenims, tikrina kompiuteryje esančius failus ir laikmenas. Naudokite tik oficialias antivirusines programas iš oficialių platintojų. Antivirusinė programa iš abejotino puslapio gali ne tik neatlikti savo funkcijos, bet ir pakenkti kompiuteriui.

Licencijuota programinė įranga

Naudokite tik licencijuotą programinę įrangą, o ne siųstis ją iš neoficialių šaltinių. Tokiu atveju kartu su programa galite įdiegti ir prie jos pridėtą kenkėjišką programą. Licencijuotos programos naudingos ne tik dėl saugumo, bet ir kitų privalumų. Pavyzdžiui, abbyy licencijuota programinė įranga optimizuoja verslo procesus, gali būti diegiama su automatinio puslapių vertimo funkcijomis, patogiais formatų konvertavimo įskiepiais ir pan.

Atsakingas elgesys

Net jei esate apsaugoję savo kompiuterį antivirusine programa, nepamirškite, kad ir patys turite elgtis atsakingai. Niekada neatidarinėkite įtartinų nuorodų ar gautų neaiškų elektroninių laiškų. Taip pat nenaršykite keistus adresus turinčiuose puslapiuose.

Wi – Fi ryšys

Dauguma vartotojų naudojasi Wi – Fi interneto ryšio technologijomis. Prisijungimui prie namų ar biuro Wi – Fi visuomet naudokite slaptažodį. Taip pat nesinaudokite nemokamu viešu Wi – Fi ryšiu. Kai kuriais atvejais kenkėjiškos programos plinta būtent šio ryšio pagalba.

Vadovaukitės šiais patarimais ir jūsų namų ar darbo kompiuteris veiks nepriekaištingai bei bus apsaugotas nuo galimų grėsmių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *