Home > IT verslas > Kas yra debesų technologija?

Kas yra debesų technologija?

debesu technologija, kaspersky

Eiliniams kompiuterių naudotojams nesidomintiems IT technologijomis žodis debesų technologija vis dar nesuprantamas ir painiojamas su kitais šios srities terminais. Paprastai tariant, debesų technologija tai yra serverių teikiamos informacijos kaupimo ir saugojimo paslaugos kurios teikiamos nuotoliniu būdu. Nuotoliniu reiškia kad naudos gavėjas gali būti visai kitoje planetos pusėje nei debesų technologijos paslaugų tiekėjas. Internetą iš dalies taip pat galima vadinti debesų technologijos dalimi nes tik jo dėka galima vykdyti šiuos procesus. Debesų technologijas naudoja privatūs asmenys ir įmonės dėl įvairių priežasčių, tai ne tik taupo laiką ir pinigus bet ir suteikia didesnį produktyvumą ir informacijos saugumą.

Kodėl debesų technologijos naudingos įmonėms?

Didžiausia nauda yra ta, kad įmonėms nereikia pirkti kompiuterinės ir programinės įrangos kuriant savo kompiuterinius tinklus informacijai saugoti ir dalinti. Nereikia pamiršti kad šias sistemas turi prižiūrėti ir kvalifikuoti specialistai kuriuos samdyti yra brangu. Kam kurti viską iš naujo jei viskas jau sukurta ir tobulai veikia? Apskaičiuota, kad mažoms įmonėms diegti savo sistemas neapsimoka nes pigiau kainuoja nuoma. Kiek kainuoja duomenų centras gali pasakyti tik stambios korporacijos arba valstybinės įmonės kurios negali pasikliauti vien tik debesų technologija. Perkant debesų technologijos paslaugas didelis dėmesys kreipiamas greičiui ir tai kaip galima staigiai praplėsti įmonės IT poreikius kai to reikalauja verslo plėtra, didėjantis vartotojų skaičius. Turime omenyje net tik didesnį gigabaitų kiekį, bet ir informacijos srautų pralaidumą iš bet kurios pasaulio vietovės. Plėsti įmonės padalinius į užsienį dėl šių priežasčių tampa mažiau sudėtinga. Kai nereikia galvoti apie kompiuterius, telieka išnuomoti patalpas ir ieškoti darbuotojų ir užsiimti tuo kas įmonei svarbiausia – pardavimais.

Svarbus akcentas – saugumas

Net jei ir įmonė nusiperka savo serverius ir programas tai nėra vienkartinis darbas. Sistemoms prižiūrėti reikia nuolat išsaugoti duomenų kopijas, kartais įvykus gedimas tenka atstatinėti prarastą informaciją. Norint apsaugoti duomenis būtina naudoti naujausias antivirusines programas http://www.kaspersky24.lt/kaspersky-endpoint-cloud nes žala gali būti ne tik prarasti duomenis, nutekinta informacija bet ir sugadinta pati kompiuterinė technika.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *