Paviršių valymas ir dezinfekavimas taip pat gali sumažinti infekcijos riziką https://www.vitaresta.lt/lt/paslaugos/kitos-valymo-paslaugos/langu-valymas.htm. Visada laikykitės standartinės praktikos ir atitinkamų taisyklių, būdingų jūsų tipui, kad būtų nustatyti minimalūs valymo ir dezinfekavimo standartai. Šios rekomendacijos yra skirtos pastatams bendruomenės aplinkoje ir nėra skirtos sveikatos priežiūros įstaigoms ar kitoms patalpoms, kuriose gali būti taikomos specialios valymo ir dezinfekavimo taisyklės ar praktika. Be to, šios rekomendacijos taikomos tik valymo ir dezinfekcijos praktikai, siekiant užkirsti kelią COVID-19 sukeliančio viruso plitimui. Jis taikomas valymui ar dezinfekavimui, reikalingam užkirsti kelią kitų mikrobų plitimui.
Kada valyti ir kada dezinfekuoti
Valymas priemonėmis, kuriose yra muilo ar ploviklių, sumažina mikrobus ant paviršių pašalindama teršalus ir sumažina paviršių užkrėtimo riziką. Kai nėra žinoma, apie mikrobų ar virusų grėsmę, valyti kartą per dieną paprastai pakanka, kad būtų pakankamai pašalintas virusas, kuris gali būti ant paviršių, ir padėti išlaikyti sveiką patalpą. Dezinfekuojant, ant paviršių žūva visi likę mikrobai, o tai dar labiau sumažina bet kokią infekcijos plitimo riziką. Galbūt norėsite dažniau valyti arba pasirinkti dezinfekciją (be valymo) bendrose patalpose, jei erdvė yra intensyvaus eismo zona arba jei taikomos tam tikros sąlygos, kurios gali padidinti infekcijos riziką liečiant paviršius: didelis virusų perdavimas jūsų bendruomenėje; mažas vakcinacijos lygis jūsų bendruomenėje, nedažnai naudojamos kitos prevencijos priemonės, pavyzdžiui, kaukių dėvėjimas (tarp neskiepytų žmonių) ir rankų higiena; arba erdvę užima žmonės, kuriems yra didesnė sunkių ligų rizika dėl virusų.
Dezinfekavimas apima ne tik valymą su tam tikromis priemonėmis, tačiau ir įprastą higieną, tai rankų plovimą, paviršių plovimą, dažną plovimą ir visa patalpos tvarkymą. Kas be ko, maksimaliai dezinfekuojame patalpas naudojant specialias priemones.