Home > Transportas ir logistika > Verslo logistika – kas tai?

Verslo logistika – kas tai?

Verslo logistika yra procesų, susijusių su prekių perkėlimu viduje arba iš pirkėjo į pardavėją, rinkinys. Kitaip tariant logistikos verslas yra pačio verslo plėtra. Logistikos vadybininkai prižiūri ir kontroliuoja daugybę sudėtingų procesų tai yra pagrindinis darbas logistika; Tiesą sakant, yra keletas šių specialistų sertifikatų. Sėkmė priklauso nuo dėmesio daugeliui smulkmenų: maršrutai turi būti nustatomi atsižvelgiant į tikslingumą, reglamentuojančią aplinką ir išvengiant kliūčių, pradedant kelių remontu, baigiant karais ir nepalankiomis oro sąlygomis. Pristatymo teikėjas ir pakavimo galimybės turi būti kruopščiai apgalvotos, sąnaudas pasveriant atsižvelgiant į veiksnius nuo svorio iki tinkamumo perdirbti. Visiškai pakrautos išlaidos gali apimti su transportavimu nesusijusius veiksnius, pvz., tuos, kurie užtikrina klientų pasitenkinimą ir tinkamo sandėliavimo prieinamumą.

Laimei, logistikos valdymo programinė įranga padeda įmonėms priimti geriausius maršruto ir siuntimo sprendimus, apriboti išlaidas, apsaugoti investicijas ir sekti prekių judėjimą. Tokia programinė įranga dažnai taip pat gali automatizuoti procesus, tokius kaip siuntėjų parinkimas pagal tarifų svyravimus ar sutartis, siuntimo etikečių spausdinimas, operacijų automatinis įvedimas į buhalterines knygas ir balansą, siuntėjo paėmimo užsakymas, kvitų ir kvitų parašų registravimas ir pagalba su atsargų kontrole ir kt. funkcijas. Logistika – tai veiksmingo prekių pervežimo iš taško A į tašką B procesas. Sėkmė reikalauja smulkaus dėmesio detalėms – nuo pakavimo iki sandėliavimo iki transportavimo. Geriausiu atveju prasta logistika pakenks įmonės pelningumui. Blogiausiu atveju tai gali pakenkti, nes logistika yra fizinė sandorio apraiška – be jos grynieji pinigai neperkeliami iš kliento į pardavėją. Geriausios logistikos praktikos skiriasi priklausomai nuo verslo pobūdžio ir sprendimų dėl produktų, tačiau procesas visada yra sudėtingas. Automatika yra efektyvumo raktas. Verslo ir valdymo logistikos paaiškinimai. Verslo logistika reiškia visą procesų, susijusių su prekių perkėlimu, rinkinį, nesvarbu, ar iš tiekėjo į verslą, ar iš įmonės pas klientą. Pagrindinė koncepcija yra šių procesų valdymas kaip vieninga sistema. Pavyzdžiui, internetiniai mažmenininkai, kurie sėkmingai pristato produktus tiesiai klientams iš šimtų ar tūkstančių mažų tiekėjų, turi pažangią verslo logistikos praktiką.

Logistikos valdymo sistema remia šias pastangas ir apima atvykstamojo ir išvykstamojo transportavimo valdymą, sandėlio valdymą, parko valdymą, užsakymų apdorojimą, atsargų kontrolę, pasiūlos ir paklausos prognozavimą ir trečiųjų šalių logistikos (3PL) paslaugų teikėjų valdymą.

Logistikos svarba

 

Logistika daugiausia dėmesio skiria prekių judėjimui, tačiau jos poveikis yra daug platesnis. Verslo sėkmė logistikoje reiškia didesnį efektyvumą, mažesnes sąnaudas, didesnį gamybos tempą, geresnę atsargų kontrolę, protingesnį sandėlio ploto naudojimą, didesnį klientų ir tiekėjų pasitenkinimą bei geresnę klientų patirtį. Kiekvienas iš šių veiksnių gali labai paveikti įmonės sėkmę. Atminkite, kad logistika taip pat apima grąžinimo valdymą, kad iš šių prekių būtų gauta daugiausia pajamų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *