Home > Nekilnojamas turtas > Kas yra išmanus namas?

Kas yra išmanus namas?

Išmaniosios technologijos suteikia galimybių pagerinti mūsų gyvenimo ir darbo būdą ir kartu padidinti energijos taupymą. Naudodami išmanųjį namų valdymą galite patikrinti, kas yra prie įėjimo durų, uždaryti langus, valdyti šviesas ir užuolaidas bei stebėti, kiek energijos sunaudoja ir pagamina jūsų namai, naudodamiesi išmaniuoju telefonu iš bet kurios pasaulio vietos. Apie tai rasite https://www.manoit.lt/category/it-technologijos/

Išmaniųjų namų technologijos privalumai

Nuotolinis stebėjimas – išmanieji prietaisai leidžia stebėti realiuoju laiku, kai jūsų nėra namie, ir taip gauti naudingų duomenų bei užtikrinti didesnį saugumą.

  • Tarpusavio ryšys – sujungus prietaisus galima pagerinti jų funkcionalumą ir leisti jiems veikti kartu, kad būtų pasiekti suderinti rezultatai.
  • Sauga – išmanūs prietaisai gali įjungti įspėjimus, kai įvyksta tam tikri įvykiai, ir taip padidinti namų saugumą.
  • Gedimų aptikimas – išmanieji prietaisai gali stebėti, ar namuose nėra nuotėkio ir užliejimo, ir realiuoju laiku pateikti įspėjimus, kad būtų išvengta nuostolių.
  • Saugumas – susiedama judesio aptikimą, kameras, signalizaciją ir apsaugos paslaugas išmanioji technologija užtikrina didesnį namų saugumą.
  • Išmanusis valdymas. Išmaniuosius prietaisus galima užprogramuoti pagal namų savininkų pageidavimus, kad įvairius nustatymus būtų galima įjungti vienu telefono bakstelėjimu. Kai kuriuos prietaisus galima valdyti balsu, be to, kai kuriuos prietaisus galima įjungti esant tam tikroms sąlygoms, kad nereikėtų įvesti naudotojo įvesties. Pavyzdžiui, saulės šviesos kiekis gali turėti įtakos augalų ar vejos laistymo grafikui.

Kaip veikia išmanieji namai?

Anksčiau išmaniesiems namams reikėdavo specialių laidų, tačiau šiais laikais viskas yra belaidžio ryšio, o daugumą išmaniųjų prietaisų galima tiesiogiai prijungti per „WiFi“.

Išmaniųjų namų sistemų tipai

Išmaniųjų namų sistemas gali sudaryti daugiau ar mažiau sudėtingos struktūros. Absoliutus minimumas būtų vienas įrenginys su tvarkykle ir nuotolinio valdymo pultu arba programėlė, kuri palengvina valdymą. Priklausomai nuo kliento poreikių, tokios sistemos gali būti plečiamos beveik neribotai

Kiek kainuoja išmanieji namai?

Išmaniojo namo sistemos įrengimo kaina gali būti nemaža, tačiau tai yra investicija daugeliui metų į priekį. Investicija, kuri atsiperka geresniu saugumu, didesnėmis santaupomis ir didesniu komfortu kasdieniame gyvenime. Pagrindinis veiksnys, lemiantis išmaniojo namo kainą, yra jos sistemos sudėtingumas susijęs su pastato dydžiu ir išplanavimu, funkcijų paketu ir tipu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *