Home > Transportas ir logistika > Kodėl perdega automobilių lemputės

Kodėl perdega automobilių lemputės

lemputes automobiliams

Perdegusi lemputė yra ko gero pati mažiausia problema su kuria galite susidurti eksploatuodami automobilį. Tačiau esant tam tikroms aplinkybėms pvz. važiuojant naktį, techninės apžiūros ar policijos reido metu ši nelemta smulkmena gali sukelti rimtų nemalonumų. Nuolat lemputės perdega tiems kurie renkasi pigiausią kinietišką produkciją arba važinėja automobiliais su elektros instaliacijos trūkumais.

Tinkama galia

Pradėti patikrinimą reikia nuo saugiklių, jei dėžutėje neradote perdegusių saugiklių reiškia bėdos reikia ieškoti pačioje lemputėje. Artimųjų ir tolimųjų šviesų lemputės skiriasi priklausomai nuo gamintojų, skiriasi ir galingumas todėl nenustebkite jei įdėję per mažo galingumo lemputę ji labai greidai perkais ir pajuoduos.

Švarios rankos

Jei keičiate lemputę pats, darykite šį darbą dėvėdami pirštines. Jei ant lemputės stiklo pasilieka riebalų ar tepalo didelė tikimybė kad tokia užteršta lemputė perdegs greičiau. Lemputės automobiliams yra jautrios ir drėgmei. Jei žibinto stiklas per lietų praleidžia vandenį todėl nuo šilumos viduje garuojantis kondensatas gali sukelti trumpą sujungimą ar ilgainiui sukelia koroziją.

Vibracija

Lemputė lizde turi būti įdėta ir pritvirtinta taip kad nejudėtų. Jei sunkiai prieinamoje vietoje blogai priveržėte, nuo vibracijos kuri didžiausia važiuojant ypač neasfaltuotais keliais lemputė vel gali greitai perdegti.

Laidai

Patikrinkite laidu, sujungimus, pati lemputės lizdą ar nėra korocijos ženklų. Jei važiuojant lemputė mirkčioja reiškia reikia patikrinti kontaktus per visa laido ilgį, galbūt automobilis buvo remontuotas po avarijos ir originalūs laidai buvo pakeisti naujais. Su voltmetru ptikrinkite visas įtartinas vietas elektros grandinėje. Jei nesklandumai su automobilio šviesomis atsitinką tik kartą per metus ar dar rečiau į tai neturėtumėte žiūrėti kaip į didelę problemą, tiesiog kai kurių gamintojų modeliai pvz Peugeot 307, VW Touareg turi brokuotas el.sistemas ir kad ir kaip stengsitės problemos nepašalinsite. Paprasčiausiai nusipirkite keletą atsarginių lempučių kad turėtumėte pakeisti iškart kai perdega.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *