Home > Prekyba > Lenkija – vieta ne tik pramogauti, bet ir apsipirkti

Lenkija – vieta ne tik pramogauti, bet ir apsipirkti

Dar 2001 metais lenkai apsilankę Lietuvoje, buvo labai patenkinti čia esančiomis kainomis. Pas mus viskas buvo daug pigiau. Tais laikais lenkai iš pasienio miestų važiuodavo į Lietuvą pigiai apsipirkti.

Šiandien situacija yra visiškai pasikeitusi. Būtent lietuviai važiuoja į lenkiškas parduotuves. Viskas pasikeitė, kai mes pakeitėme valiutą iš litų į eurus. Lietuvos valdžia tikino, kad tai paskatins ekonomikos atsigavimą ir kainų nedidins. 2015 m. sausio 1 d. Lietuva prisijungė prie euro zonos… ir kainos šoktelėjo į viršų.

Žiedinis kopūstas pokyčių simbolis – ar verta važiuoti į Lenkiją apsipirkti

Drastiškų kainų padidėjimų simboliu tapo kalafioras, kurio nuotraukos su 3,49 euro kaina plito Lietuvos socialiniuose tinkluose. Iki valiutos keitimo kainavo 3 litus, tai yra mažiau nei 1€. Šiuo metu Lietuvos statistikos departamentas skaičiuoja, kad kai kurie maisto produktai dėl perėjimo prie euro pabrango iki 40 proc.

Kur apsipirkti Lenkijoje?

Lietuvių galima rasti beveik kiekvienoje didesnėje Suvalkų parduotuvėje. Automobilių stovėjimo aikštelės prie parduotuvių lūžta su valstybiniais LT numeriais. Suvalkų turguje vis dažniau pasigirsta lietuvių kalbos. Mėsą, sviestą, kiaušinius, bananus, cukrų, duoną lietuviai perka dideliais kiekiais – visi šie produktai yra daug pigesni nei Lietuvoje. Didžiausiame Suvalkų prekybos centre daugelis lentynų tuščios, o eilės prie kasų nusidriekia keliasdešimt metrų.

Lenkija apsipirkti patraukli ne tik lietuvaičiams. Noriai čia užsuka ir visos kitos kaimyninės šalys. Apžvelkime Lenkija kur apsipirkti pigiau parduotuvių sąrašą:

  • Auchan – Prancūzijos prekybos centrų tinklas yra pats pigiausias tinklas Lenkijoje.
  • Lidl – visame pasaulyje žinomas Vokietijos prekybos centrų tinklas užima antrą vietą pagal kainas. Verta paminėti, kad daug įdomių savo prekės ženklo gaminių, kurių kitose vietose negausite.
  • Biedronka – didžiausias ir labai populiarus prekybos tinklas Lenkijoje su išskirtiniu logotipu. Lenkijoje yra daugiau nei 3100 prekybos vietų.
  • pl – tai internetinis prekybos centras, siūlantis prekių pristatymą Lenkijoje. Jie turi nemokamą pristatymą, daugybę akcijų ir individualius nuolaidų kodus.
  • Kaufland – dar vienas Vokietijos prekybos centrų tinklas. Ji turi apie 230 taškų visoje Lenkijoje.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *