Home > Prekyba > Modernūs baldai interjere – ką svarbu žinoti?

Modernūs baldai interjere – ką svarbu žinoti?

Interjero kūrimas yra vienas iš sudėtingiausių procesų, įsirenginėjant namus, o neturint patirties suklysti labai paprasta. Ne veltui interjero dizainas dažniausiai patikimas šią sritį išmanantiems profesionalams.

Modernus interjero stilius yra žinomas jau gerą šimtmetį, o atsiradęs, kone kardinaliai pakeitė iki tol dominavusį dizainą. „Sunkus“ dizainas, ornamentų gausa moderniame stiliuje yra visiškai svetimybė ir galima sakyti net priešingybė. Šiam stiliui nebūdinga elementų gausa ir įvairūs raštai. Priešingai – čia dominuoja griežtos linijos bei minimalistinis dizainas.

Tai jaunatviškumu ir minimalizmu alsuojantis interjeras, kuriame perteikiamas harmoningai derančių spalvų ir taisyklingų linijų lydimas stilius. Šio stiliaus įrengimas tarsi nereikalauja itin daug pastangų, gana lengvai derinamas su kitais baldais ir detalėmis. Tačiau verta laikytis keleto svarbių šio dizaino aspektų.

Kuriant modernų interjero dizainą, kaip ir bet kurį kitą, nereikėtų maišyti kelių, visiškai skirtingų stilių. Tačiau kai kuriais atvejais modernaus stiliaus detalės gali būti puiki atsvara klasikiniam stiliui. Modernus dizainas gali būti kuriamas minimalistinį stilių komponuojant su maksimalistiniu. Tai kiek skirtingi stiliai, kurių vienam būdingi ramūs, vienos spalvos tonai ir detalės, kitam – sodrios ir be galo išraiškingos spalvos.

Modernaus stiliaus detalėse dominuoja stiklas, chromas, atspindintis metalas. Šio stiliaus kompozicijoje tobulai dera natūralaus medžio grindys, taip pat betonas ar granitas. Įrenginėjant tokį stilių geriausia rinktis akcentines spalviškumo kompozicijas. Šviesios sienos – tamsūs baldai, šviesūs baldai – tamsios grindys, apie tai čia rasite daugiau.

Iš esmės chaosas moderniam interjerui yra nesuderinamas, todėl bet kokia kaina to reikėtų vengti. Akcentus geriau dėti dekoravime ar apšvietime. Čia labai svarbus ir tinkamas apšvietimas. Moderniam stiliui paprastai būdinga natūrali šviesa, o šviestuvus lydi gana griežtos linijos, dominuoja nemažai metalo detalių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *