Home > Transportas ir logistika > Norite išmokti vairuoti su automatine pavarų dėže?

Norite išmokti vairuoti su automatine pavarų dėže?

automatinė pavarų dėžė

Dauguma vairuotojų renkasi mašiną su automatine pavarų dėže dėl važiavimo komforto, dinamikos ir sąlyginai mažesnių degalų sąnaudų. Dažnai įsigijus būtent tokio tipo automobilį, nesinori vairuoti kito, turinčio mechaninę pavarų dėžę.

 

Automobilis su automatine pavarų dėže reikalauja ir daugiau priežiūros, nes netinkamai prižiūrimas ir eksploatuojamas gali greičiau sugesti. Tam, kad taip nenutiktų, rekomenduojama reguliariai tikrinti pavarų dėžę.

 

Ką reiktų žinoti, vairuojant automobilį su automatine pavarų dėže:

 

• Mažiau įgudę vairuotojai dažnai gali netinkamai vairuoti automatinę mašiną, nes įjungia neutralią padėtį, riedant nuokalne, taip tikėdamiesi sutaupyti degalų, tačiau pamiršdami, kad patraukus koją nuo akceleratoriaus pedalo nutraukia ir degalų tiekimą, todėl rizikuojama prarasti automobilio kontrolę. Taigi reiktų nepamiršti, kad nerekomenduojama jungti neutralios pavaros važiuojant bet kurio tipo automobilyje, nežiūrint ar tai automatinė pavarų dėžė ar ne.

• Taip pat reiktų atsargiai elgtis ir norint pakeisti judėjimo kryptį nesustojant. Tą reiktų daryti sustojus, nes kitaip sugadinsite pavarų dėžę, kurios remonto darbai kainuos žymiai brangiau nei stabdžių kaladėlių keitimas.

• Mėgstantiems greitai startuoti užvedus automobilį, tikrai nerekomenduojama įjungus neutralią padėtį staiga pakeisti pavarą ir atleidus stabdį greit pajudėti į priekį. Taip automatinei pavarų dėžei tenka didesnis krūvis. Dėl to ji gali pradėti gesti.

• Stovint eismo spūstyje ar prie sankryžos laukiant žalio šviesoforo signalo, rekomenduojama užgesinti variklį, o ne naudoti neutralią padėtį. O jei sugalvosite važiuojant perjungti stovėjimo padėtį, tai suprasite, kad vairuojant mašiną su automatine pavarų dėže to padaryti yra praktiškai neįmanoma. Taigi jei netikėtai jums reikia stabdyti, užstrigus akceleratoriui, tuomet geriau spausti stabdžius ir rinktis stovėjimo padėtį. Taip pat sulėtinti automobilį galite perjungdami pavaras ir rankiniu būdu.

• Reikia nepamiršti to, kad jei jūs vienu metu nuspausite stabdžio ir greičio pedalus, tai tuomet automatinė pavarų dėžė gali perkaisti.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *