Home > IT verslas > Verslo valdymas – sėkmės garantas

Verslo valdymas – sėkmės garantas

Verslo valdymas

Verslo valdymas – tai pagrindinis veiksnys, galintis nulemti tiek įmonės sėkmę, tiek nuostolius. Svarbu ne tik žinoti, kokie procesai vyksta įmonėje, bet ir kaip juos sureguliuoti, kad būtų pasiekta maksimali nauda. Procesų valdymas apima žmones, pinigus, pastatus, marketingą, o tai turi būti suvaldyta. Įmonėje yra šeši pagrindiniai procesai: gamyba, pardavimas, valdymas, tiekimas, logistika, marketingas. Visose įmonėse šie procesai vienodi, tačiau atsižvelgiant į tai, kuris iš jų generuoja pagrindines pajamas, įmonės turėtų šią konkrečią sritį labai gerai sureguliuoti. O jeigu įmonių vadovai neturi žinių, kas sudaro šiuos procesus, jų veikla gali būti nuostolinga.

Lietuvoje veikiantys verslai ne tiek didina darbuotojų skaičių, kiek darbuotojams tenka valdyti vis didesnes teritorijas, didesnius prekių, paslaugų, klientų srautus. Visa tai organizuoti senais metodais, kaip buvo anksčiau, jau nebeįmanoma. Taip pat įmonės bendradarbiauja su užsienio tiekėjais, klientais, partneriais. Jeigu įmonės bendravimas ir procedūros neatitinka užsienio partnerių procedūrų, jie tiesiog nebendrauja, nes supranta, kad bus sunku drauge dirbti. Todėl tai yra geras postūmis tvarkyti vidaus procedūras. Tuomet suprasime, kaip veikia verslo įmonės, kokie yra vidiniai procesai, kad geriau susikalbėtumėte su užsienio partneriais.

Suvaldyti procesai aprašomi, pavaizduojami grafiškai, priderinami prie įmonės poreikių, veiklos, specifikos, integruojami į elektronines sistemas. Kiekvienam procesui yra savas procedūrų sąrašas, tad įmonės procesų valdymas, arba suvaldyti procesai, yra garantija, kad įmonė nebankrutuos ir sėkmingai vykdys savo vykdomą veiklą.

Dabar jaunoji verslininkų, vadybininkų karta nori dirbti tokioje aplinkoje, kur yra aiškiai apibrėžtas darbas ir funkcijos. Jauni darbuotojai nenori būti chaose, nuolatiniame strese, jų netraukia netgi didelės algos. Aiškių procesų nebuvimas skatina didelę darbuotojų kaitą. Tad suvaldyti procesai didina įmonės patrauklumą ne tik būsimų darbuotojų, bet ir užsienio investuotojų akyse.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *