Projektų valdymas – apima tam tikrą tarpusavyje susijusių įvairių užduočių bei darbų kompleksą. Norint efektyviai valdyti projektus, turėtumėte atsižvelgti į 4 pagrindinius aspektus: žmones, produktą, projektą ir procesą. Jei projektų vadovas apleis nors vieną iš šių veiksnių, deja, niekada nepasieks sėkmingų rezultatų. Galite sukurti gal ir puikų, bet užsakovo poreikių visiškai neatitinkantį produktą.
Kaip jau buvo minėta, yra 4 sudedamosios projektų valdymo dalys. Pirmoji ir pati svarbiausia sudedamoji dalis, tai žmonės. Be jų nebūtų galimas joks projekto valdymas. Kuo aukštesnį lygį, darbuotojų atžvilgiu, pasiekia įmonė, tuo didesnė tikimybė, jog ji sėkmingai įgyvendins užsakovo lūkesčius, racionaliai valdys projektus tuo pačiu kurdama geros kokybės produktus.
Prieš planuojant kaip bus vykdomas projektas, visų pirma reikia bent apytiksliai išsiaiškinti kuriamo produkto apimtis ir jo kūrimui skirtą laiką. Reikėtų numatyti alternatyvias projekto įgyvendinimo galimybes, nustatyti galimus techninius sprendimus ir apibrėžti projekto valdymo priemones.
Pasirinkdamas procesą, projekto vadovas turi atsižvelgti į daug aspektų. Kai proceso modelis pasirinktas, nustatomas pirminis projekto planas pagal pasirinkto modelio veiklas, kurios yra išskaidomos. Dažnai jos būna: komunikavimas, planavimas, modeliavimas, konstravimas ir diegimas. Priklausomai nuo situacijos veiklos gali skirtis.
Pagrindinis projekto uždavinys – nustatyti apibrėžtus teiginius, nusakančius, ko sieksite, kad realizuotumėte tikslą. Projektą nusako SMART: specific (aiškus), measurable (išmatuojamas), accepted (priimtinas), realistic (realistiškas) bei time-based (apribotas laike).