Home > Transportas ir logistika > A kategorijos kursai motociklams ir triračiams

A kategorijos kursai motociklams ir triračiams

A kategorijos kursai

A kategorijos kursai – motociklams su šonine priekaba arba be jos, kurių galia didesnė kaip 25 kW arba galios ir svorio santykis didesnis kaip 0,16 kW/kg, bei motociklai su šonine priekaba, kurių galios ir svorio santykis viršija 0,16 kW/kg. Taip pat transporto priemonės, kurios vidaus degimo variklio cilindro darbinis tūris didesnis kaip 50 cm³ ir (arba) didžiausiasis konstrukcinis greitis didesnis kaip 45 km/h.

Prie motociklų taip pat priskiriamos triratės transporto priemonės, kurių masė be krovinio ne didesnė kaip 400 kg. Teisė vairuoti motociklus be galios apribojimų suteikiama sulaukus 21 m. arba, jei asmuo turi ne trumpesnį kaip dvejų metų A kategorijos motociklų su apribojimais vairavimo patirtį – ne jaunesniems kaip 20 m. amžiaus. Turintiems minėtą vairavimo patirtį tereikia pasikeisti vairuotojo pažymėjimą į naują, kuriame bus pažymėta, kad asmuo gali vairuoti visas A kategorijos transporto priemones.

Norint įgyti teisę vairuoti A kategorijos motociklus, reikia turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą. Reikalavimas turėti dvejų metų A2 kategorijos transporto priemonių vairavimo stažą yra netaikomas 24 metų sulaukusiems asmenims.

Asmenims, neturintiems motociklų vairavimo dvejų metų patirties, teisė vairuoti galingus motociklus gali būti suteikiama tik asmeniui sulaukus 24 m., o ne 21 m., kaip buvo anksčiau. Norintys įgyti šią teisę turės išlaikyti vairavimo teorijos ir praktikos egzaminus. Vairuotojams, turintiems motociklų su galios apribojimais dvejų metų vairavimo patirtį, turimą vairuotojo pažymėjimą galima pasikeisti į pažymėjimą, suteikiantį teisę vairuoti galingus motociklus tik išlaikius praktikos egzaminą.

Reikalingi dokumentai: asmens tapatybės kortelė arba pasas, vairuotojo sveikatos patikrinimo medicininė pažyma, pažyma iš Regitros apie išlaikytą teorijos egzaminą, kai asmuo nori mokytis eksternu.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *