Prie daugelio buitinės technikos, elektronikos ir panašių prekių e. parduotuvėse galite rasti ir pirkimo išsimokėtinai skaičiuokles. Natūralu, jog dažną tai suvilioja – nieko nemokėkite dabar (arba sumokėkite nedidelę įmoką), o paskui atitinkamą laikotarpį kas mėnesį mokėkite po palyginti nedidelę įmoką. Na, skamba tai viliojančiai, tiesa? Tik ar visada apsimoka telefoną pirkti išsimokėtinai?
Jei telefono kaina maža…
Jei pasirinktas telefono modelis kainuoja maždaug iki 300–400 eurų, pirkti išsimokėtinai kai kuriais atvejais gali būti nenaudinga, kadangi gausis nemaža permoka. Žinoma, jei šiuo metu neturite reikiamos sumos, tai gali atrodyti kaip išeitis, tačiau tokiu atveju naudingiau gali būti kelis mėnesius pasitaupyti.
Jei telefonas brangus…
Brangius telefonų modelius dažniau naudinga pirkti išsimokėtinai, kadangi atliekamas didesnes sumas ne visi turi. Štai kodėl labai populiarūs naujausių modelių Samsung ar iPhone telefonai išsimokėtinai. Pasirodžius naujiems modeliams jų kainos tikrai yra aukštos, tad mokėjimas dalimis atrodo labai viliojančiai. Jei turite stabilias pajamas, tai galbūt bus puikus sprendimas.
Jei telefono reikia skubiai…
Žinoma, jei telefoną praradote ar nutiko kita situacija, kai likote be telefono aparato, jis, greičiausiai, yra būtinas, o dar ir skubiai. Tuomet pirkimas išsimokėtinai gali būti variantas, jei neturite visos reikiamos sumos.
Be pabrangimo!
Naudinga rinktis lizingą be pabrangimo. Tokiu atveju neskaičiuojamos palūkanos, todėl beveik nebūna jokios permokos už telefoną. Jei visgi nuspręsite pirkti išsimokėtinai, tai tokiam variantui verta teikti pirmenybę.
Nepirkite „aklai“
Visgi nepirkite išsimokėtinai, prieš tai neapsvarstę visų „už“ ir „prieš“. Tai, kad mokėsite mažas įmokas, atrodo labai viliojančiai ir kartais pirkėjai neįvertina savo galimybių, dėl ko vėliau susiduria su sunkumais mokant įmokas.