Kaip turėtų atrodyti rekuperatoriaus namui įrengimas? Galvojant apie tai, žinoma, reikėtų atsižvelgti į vėdinimo sistemos konstrukciją. Tačiau verta prisiminti, kad rekuperatorių gamintojai nurodo sąlygas, kurios turėtų vyrauti patalpoje, kurioje rekuperatorius veiks.
Rekuperatoriaus įrengimas – patalpos sąlygos
Rekuperatorius turi būti pastatytas sausoje patalpoje, kurioje temperatūra yra teigiama. Paprastai šiam tikslui rekomenduojama rinktis katilinę arba palėpę. Verta nepamiršti, kad patalpą reikia pasirinkti kuo toliau nuo miegamųjų ir vadinamųjų „tyliųjų“ patalpų (kambarių).
Rekuperatoriaus įrengimo pagrindo tipas
Rekuperatorių reikia įrengti ant drėgmei atsparaus pagrindo. Kalbant apie rekuperatoriaus vietą, turėtų padėti ant korpuso esantys lipdukai. Todėl reikėtų vadovautis šia informacija.
Ventiliacijos kanalų įrengimas ir prijungimas prie oro ruošimo įrenginio
Atminkite, kad norint atlikti oro ruošimo įrenginio techninę priežiūrą, gali prireikti prie jo prieiti iš vėdinimo kanalų pusės. Todėl rekomenduojame vėdinimo įrenginį, pagamintą iš standžių ortakių, prie oro tvarkymo įrenginio prijungti lanksčiomis jungtimis. Šią sąlygą galima taikyti ir visai ant įrenginio sumontuotai pagalbinei įrangai (pvz., sklendėms, šildytuvams ar ortakių filtrams).
Taip pat gera praktika yra naudoti tiesias sekcijas ties oro ruošimo įrenginio išėjimais iš tiekimo ir ištraukimo pusės. Taip siekiama sumažinti suspaudimo sumažėjimą dėl turbulentinio srauto. Be to, žemo slėgio įrenginius patartina įrengti izoliuotais tinkamo skersmens ortakiais, pritaikytais projektiniam (reikiamam) oro srautui.
Automatizavimas
Vėdinimo įrenginio automatiką sudaro valdiklis, sumontuotas vėdinimo įrenginio viduje, ir patogioje vietoje įrengta klaviatūra. Naudojant šiuolaikinę mikroprocesorinę technologiją užtikrinamas paprastas valdymas, plačios galimybės, patikimumas ir ekonomiška valdymo sistemų eksploatacija. Patentuota automatikos konstrukcija ir individualus kiekvieno valdymo pulto programavimas užtikrina optimalų pritaikymą konkrečiam įrenginiui. Oro ruošimo įrenginyje naudojamas valdymas ir klaviatūra lemia oro ruošimo įrenginio funkcines galimybes, pavyzdžiui, papildomų šildytuvų, aušintuvų, zoninių sklendžių valdymą arba nuotolinį įrenginio valdymą.