Home > Prekyba > Kaip pasirinkti tinkamą ir kokybišką patalynės komplektą?

Kaip pasirinkti tinkamą ir kokybišką patalynės komplektą?

Tinkama ir patogi lova garantuos gerą miego kokybę. Na, o nuo miego kokybės priklauso ir mūsų savijauta, nuotaika, net sveikata. Tačiau, tam įtakos turi ne tik patogi lova. Miego kokybei ir patogumui įtakos turi ir patalynė. Kokybiškas patalynės užvalkalų komplektas garantuos patogumą, jaukumą lovoje. Jis suteiks reikiamą šilumą, nedirgins kūno, o ir pačią lovą bei miegamąjį papuoš. Skirtingi dizainai, spalvos, medžiagos bei dydžiai garantuoja, kad kiekvienas gali rasti sau tinkamą, gražų ir jaukumą garantuojantį patalynės komplektą. Tačiau, toks platus ir įvairus jų pasirinkimas, neretai, susuka galvą: kaip pasirinkti tinkamą ir kokybišką patalynės komplektą? Šiame straipsnyje rasite kelis, naudingus patarimus, kurie padės pasirinkti tinkamą ir kokybišką patalynės komplektą. 

Atsižvelkite į medžiagą, iš kurios patalynės komplektas yra pagamintas 

Renkantis naują patalynės užvalkalų komplektą be galo svarbu atsižvelgti į medžiagą, iš kurios jis yra pagamintas. Tai vienas iš svarbiausių aspektų, nuo kurio priklauso patalynės komplekto kokybė, patvarumas, ilgaamžiškumas, pojūtis, kurį jis suteikia. Patalynės komplektai gali būti gaminami iš skirtingų medžiagų. Plačiausiai naudojami ir kokybiškiausiais laikomi medvilniniai komplektai. Ši medžiaga – natūrali, todėl, puikiai tinka net alergiškiems, jautriausią odą turintiems žmonėms. Medvilniniai užvalkalai leidžia odai kvėpuoti, puikiai sugeria drėgmę, yra lengvi ir švelnūs odai. Negana to, juos lengva ir patogu išplauti. Kita medžiaga, iš kurios gaminami patalynės užvalkalai – satinas. Tai taip pat populiarūs ir plačiai naudojami patalynės komplektai. Tai iš medvilnės gaminami komplektai, tačiau, jie yra išausti kitu būdu. Satininius patalynės komplektus žmonės renkasi dėl to, kad jie yra be galo švelnūs, prabangūs. Negana to, satininė patalynė nesiglamžuoja. Tai ko gero švelniausi odai, jaukiausi patalynės komplektai. Galima rasti ir flanelinių patalynės komplektų. Tai šilta, jauki ir patogi medžiaga, kuri puikiai tiks šaltuoju metų laiku. Šie patalynės komplektai yra gan stori, tačiau, leidžia odai kvėpuoti. Specialistų teigimu, patalynės užvalkalų komplektus reikėtų rinktis kuo natūralesnius. Tokiu būdu, išvengsite alerginių reakcijų, odos dirginimo, nemalonaus prakaitavimo. Tiesa, kokybiška medvilnė ar satininė patalynė gali būti gana brangi. Pigesnis variantas – sintetiniai, iš poliesterio pagaminti patalynės užvalkalai. Tačiau, jie neleidžia odai kvėpuoti, elektrinasi ir gali erzinti bei dirginti odą. 

Dėmesį atkreipkite į patalynės komplekto siūlų gijų skaičių

Siūlų skaičius yra vienas iš svarbių ir naudingų kriterijų, į kurį svarbu atsižvelgti renkantis patalynės komplektą. Siūlų skaičius nurodo kiek siūlų gijų yra naudojama tam tikrame patalynės audinio plote, tiek horizontaliai, tiek vertikaliai. Nuo gijų skaičiaus priklauso kokia švelni ir maloni odai bus patalynė. Kuo didesnis siūlų gijų skaičius, tuo minkštesnė ir švelnesnė bus patalynė. Teigiama, kad norint pasirinkti optimaliausią, pakankamai švelnų ir minkštą variantą, reikėtų rinktis patalynės komplektą, kurio siūlų gijų skaičius siekia 250-300. 

Patalynės komplektą rinkitės pagal savo miego įpročius bei poreikius

Ne paslaptis, kad kiekvienas mes miegame skirtingai ir pomėgius, poreikius tikrai turime nevienodus. Tad, ir patalynės komplektus kiekvienas pasirenka pagal save. Renkantis labai svarbu atsižvelgti į savo miego įpročius, poreikius. Galbūt miegodami prakaituojate, o gal nuolat jaučiate šaltį? Kiekvienam poreikiui galima rasti tinkamą patalynės komplektą. Jei miegodami intensyviai prakaituojate, pila karštis, vienareikšmiškai turėtumėte rinktis medvilninę patalynę. Jis leis efektyviai kvėpuoti odai, sugers prakaitą. Tiems, kurie miegodami dreba ir niekaip negali sušilti, geriausiu patalynės pasirinkimu taps flanelinė patalynė. Ji padeda palaikyti tinkamą kūno temperatūrą ir šilumą, tačiau, neleidžia perkaisti. Na, o tiems, kurie nori šilkinės ir be galo švelnios tekstūros, satininė – geriausias pasirinkimas. Daugelį žmonių erzina medvilninė patalynė, kadangi, kartais ji gali būti gana šiurkšti. Tikra, gera satininė patalynė šiurkštumo neturi, o tai suteikia švelnius, jaukius pojūčius. 

Pasirinkite tinkamą patalynės komplekto dydį 

Norėdami mėgautis nauja, švelnia patalyne, privalote pasirinkti ir tinkamą jos dydį. Patalynės užvalkalų komplekto dydis turėtų būti pasirenkamas pagal turimos antklodės ir pagalvių dydį. Taip pat, paklodę turėtumėte rinktis pagal lovos dydį. Per dideli užvalkalai velsis tarp kojų, kūno, kels diskomfortą. Jie privalo tinkamai uždengti ir apgaubti antklodę, pagalves. Tuo tarpu, į per mažus užvalkalus patalynė netilps. Žinoma, pasirinkę dydį nepamirškite ir spalvos, dizaino. Rinkitės sau mielą, gražų komplektą – tokiu būdu, miegoti bus dar maloniau ir jaukiau. 

Patalynė iš varle.lt ir įvairūs jos komplektai – už prieinamą, draugišką kainą, internetu. Čia rasite platų ir įvairų asortimentą bei pačias geriausias akcijas.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *