Home > Transportas ir logistika > Krovinių gabenimas jūra. Kaip tai veikia?

Krovinių gabenimas jūra. Kaip tai veikia?

kroviniu gabenimas jura

Jūrų kroviniai yra labiausiai paplitusi gabenimo rūšis pasaulyje. Daugiau nei 90% visų importuojamų ir eksportuojamų krovinių sudaro gabenimas jūra. Tai gana sudėtingas procesas, tačiau pasigilinus įkandamas kiekvienam.

Pradžiai pradėkime nuo privalumų. Pirmiausia tai išlaidų efektyvumas. Krovinių konteinerių gabenimas jūra yra pati ekonomiškiausia gabenimo forma. Pritaikant tiekimo grandinės valdymą kiekvienai įmonei individualiai, galima išlaikyti prekės kainą konkurencingą kitų įmonių atžvilgiu. Antras privalumas – sunkiosios prekės. Didelių ir sunkių krovinių gabenimas laivu, dėl oro linijų svorio apribojimų, gali būti vienintelis būdas gauti ar siųsti prekes užsienio rinkai. Trečias, bet ne ką prastesnis privalumas – aplinkosauga. Krovinių transportavimas laivu yra pats ekologiškiausias būdas perkelti objektą iš taško A į tašką B visame pasaulyje. Pasirinkus gabenimą laivais galima įmonės prekės ženklą bei padidinti reputaciją. Svarbu prisiminti nedidelį sąrašą draudžiamų gabenti krovinių, tai yra: oro pagalvės, šaudmenys, sprogmenys bei benzinas. Kaip ir gabenimo oro transporto atveju, taip ir jūra gabenamos prekės gali būti konsoliduotos, kas duoda naudos ekonomikos mastui bei sumažina išlaidas. Išlaidos susideda iš įvairių tarifų. Taip pat tai priklauso nuo susitarimo su tiekėju ar jie krovinį pristatys tik į savo šalies uostą ar į kitos šalies terminalą ar net iki kliento sandėlių. Visa tai būtina susitarti iš anksto, kad atsakomybė tarp kliento ir tiekėjo būtų sklandi ir aiški. Kieno mokesčiai patenka į galutinę transportavimo kainą? Tai transportavimas į uostą ir iš jo, eksporto ir importo muitinės, vandens krovinio draudimo mokesčiai, kurie yra privalomi bet kokiems kroviniams iš bet kurio pasaulio taško.

Taigi, krovinių gabenimas jūra yra ne tik populiariausias pasaulyje didelių gabaritų ir didelio kiekio prekių gabenimo rūšis, bet ir ekonomiškiausias bei ekologiškiausias būdas prekes paskleisti po visą pasaulį. Daugiau informacijos apie laivybos logistiką ir ne tik galite paskaityti: https://www.adrem.lt/lt/paslaugos/transportavimas-transporto-paslaugos/krovini-gabenimas-jur-transportu.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *