Home > Darbas > Pagal kokius kriterijus reikėtų pasirinkti kokybišką laminavimo aparatą?

Pagal kokius kriterijus reikėtų pasirinkti kokybišką laminavimo aparatą?

Tam, kad biuruose būtų patogu ir efektyvu dirbti, reikėtų sukurti tokią darbinę aplinką, kurioje nieko netrūktų. Nors ir kartais gali atrodyti, kad užtenka tik kompiuterio ir darbo knygos, tačiau pasitaiko įvairių atvejų, kai reikalingos tampa ir kitos priemonės. Viena iš tokių priemonių yra laminavimo aparatas, kuris padeda apsaugoti įvairius dokumentus nuo drėgmės, nešvarumų ir piršto antspaudų.

Kaip pasirinkti tinkamą laminavimo aparatą?

Šiai dienai galima rasti platų laminavimo aparatų pasirinkimą, todėl tai gali būti gana sunki pasirinkimo užduotis. Tam, kad galėtumėte greičiau atrasti, ko jums reikia – turite žinoti, kokie kriterijai yra patys svarbiausi:

*ekonomiškumas – laminatorius yra pasitelkiamas naudoti įvairių asmeninių dokumentų, taisyklių ar kitų užrašų laminavimui. Jeigu žinote, kad laminuosite gana dažnai, tuomet reikėtų rinktis kuo ekonomiškesnį variantą

*popieriaus lapų formatas – laminuosite tik standartinio dydžio dokumentus, ar ir kitokio – nuo to priklauso laminatoriaus funkcijos

*laminuojamų vokelių storis – pagalvokite, kokios maksimalaus storio laminavimo vokus jūs naudosite

*įkaitimo laikas – jeigu laminatorius bus naudojamas dažnai, tuomet reikės, kad jis veiktų kuo greičiau ir gebėtų greitai įkaisti iki reikiamos temperatūros

*galingumas – jeigu aparatu naudosis tik vienas žmogus, tuomet galima rinktis kompaktišką variantą. Na, o jeigu didesnis kiekis žmonių, tuomet reikėtų atkreipti dėmesį į laminatoriaus našumą, patvarumą ir galingumą.

Ką vertėtų žinoti apie galingus laminatorius?

Norint įsigyti išties galingą laminavimo aparatą, reikėtų atkreipti dėmesį į keletą funkcijų:

*laminatorius turės atgalinę eigos funkciją, o tai reiškia, kad jis leis ištraukti netinkamai įdėtą dokumentą

*laminatorius turės žemos darbo temperatūros režimą, o tai leis aparatui neįkaisti

*laminatorius leis dokumentus laminuoti tiek šaltuoju, tiek karštuoju būdu – karštasis būdas yra tinkamas tik tada, kai dokumento vizualinė kokybė nepakinta nuo karščio. Šaltasis būdas yra tinkamas tada, kai laminuojami dideli popieriaus lapai.

Reikėtų nepamiršti ir vokelių

Suradus reikiamą laminavimo aparatą, reikėtų atkreipti dėmesį ir į vokelių pasirinkimą. Viskas labai priklauso nuo to, ką ruošiatės laminuoti, todėl reikėtų pasirinkti ir tam tinkamas priemones: jų matmenis, storį, skaidrumą, formatą, kuris atitiktų pačias aparato charakteristikas. Labai svarbu pabrėžti, kad jokiu būdu negalima laminuoti dokumentų žirklėmis apkirptais laminavimo vokais, nes vokelyje esantys skysti klijai gali išsilieti ant laminavimo aparate esančių vokelių bei juos sugadinti. Taip pat privaloma pasirinkti laminuojamo dokumento dydį, kuris atitinką laminavimo vokelį.
Jeigu laminavimo aparatas nebus naudojamas kiekvieną dieną, tuomet  galite atkreipti dėmesį ir į pačių vokelių kiekį. Tiesa, tokiu atveju rekomenduojama rinktis tik standartinius A4 formato vokelius. Viskas priklauso nuo to kokius išsirinksite, nes ir tik tokie bus Jūsų dokumentai, meniu, užrašai bei kiti gaminiai, kuriuos ruošiatės laminuoti.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *