Home > Prekyba > Taisyklingas sėdėjimas prie kompiuterio

Taisyklingas sėdėjimas prie kompiuterio

Kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama mūsų kasdienybės dalimi tiek namuose, tiek darbe. Prie jo kai kurie iš mūsų praleidžiame net daugiau kaip dešimt valandų per dieną. O tiems, kurie tai daro iš būtinybės, nes dirba biure ar kur kitur, ir prie kompiuterio sėdi aštuonias darbo valandas, tiesiog būtina griežtai laikytis taisyklingos sėdėsenos reikalavimų. Tiems, kurio to nepaisys, gresia nuovargis, dirgli nuotaika, regėjimo problemos, galvos, sprando, pečių ir nugaros skausmai. Kaip reikėtų sėdėti, kad viso to išvengtume?

Kokie yra taisyklingo sėdėjimo prie kompiuterio reikalavimai?

Pirmiausiai taisyklė yra ta – kompiuterio ekrano viršus ir sėdinčio prie jo akis turi jungti horizontali linija. Pats kompiuteris turėtų būti ne toliau kaip 40 centimetrų atstumu nuo akių. Kėdės aukštis turėtų būti toks, kad kojos būtų sulenktos stačiu kampu, o pėdos gulsčiai remtųsi į grindis. Kojos turėtų laisvai tilpti po stalu. Tuo tarpu nugara sėdint turi išlikti tiesi, pilvas įtrauktas, apatinė nugaros dalis privalo visiškai remtis į kėdę. Tarp juosmens ir stalo turi išlikti tarpas, į kurį laisvai tilptų rankos plaštaka. Pati klaviatūra turi išlikti tokiame aukštyje, kad rankas sulenkus stačiu kampu, pirštais lengvai ją pasiektume. O pati kompiuterio pelė turi būti kuo arčiau klaviatūros, kad ją būtų galima lengvai pasiekti.

Koks turėtų būti kompiuterio stalas?

Stalas biure, prie kurio dirbama su kompiuteriu, būtinai turi būti labai patogus darbuotojui, kad šis prie jo sėdėdamas per visą darbo laiką nepatirtų jokių nemalonių, varginančių ir sekinančių pojūčių. Be to, ant tokio stalo turėtų laisvai tilpti ne tik kompiuteris, pelės kilimėlis su pele, spausdintuvas ir kitos kanceliarinio darbo priemonės. Taip pat būtina ant stalo palikti ir šiek tiek laisvo ploto, kad darbuotojas turėtų galimybę pailsinti nuo darbo kompiuteriu pavargusias rankas. Jei biure reikalingas mobilus darbo stalas, kurį gali reikėti pergabenti iš vienos vietos į kitą, jis būna su ratukais. Tačiau populiariausi vis dėlto išlieka stabilūs stalai, prie kurių dirbantieji gali patogiai jaustis, nepatirdami jokio diskomforto.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *