Home > Paslaugos > Laidotuvės tada ir dabar

Laidotuvės tada ir dabar

tadora, laidotuviu organizavimas

Laidotuvės – ceremonija, skirta pagerbti mirusį žmogų ir palaidoti jo kūną. Laidotuvių tradicijos labai priklauso nuo kultūrinės, religinės aplinkos, mirusio asmens pasiekimų gyvenime. Svarbu, kad kiekvienas atsisveikinimas vyktų pagarbiai, malonioje, ramioje ir tylos apsuptoje aplinkoje, jog būtų patogu gedintiems ir atvykusiems atsisveikinti.

Kalbant apie lietuvių tradicijas, vestuvės ir laidotuvės yra patys svarbiausi gyvenimo įvykiai, nes jie žymi naujo gyvenimo (šeimos sukūrimo ir pomirtinio) pradžią. Abu įvykiai tradiciškai buvo vertinami kaip verkimo priežastys. Nenuostabu, kad posakis „ašarų pakalnė“ lietuvių kalboje vartojamas kaip poetinis „Pasaulio“ sinonimas. Laidotuvės Lietuvoje visuomet turėjo gilias tradicijas. Vyresnės kartos tikriausiai dar ir dabar pamena tas ilgas laidotuvių ceremonijas, giesmes, kelių dienų ir naktų sėdėjimą prie velionio karsto. Paskutinė laidotuvių diena kaip anksčiau taip ir dabar, apima kunigo vizitą ir “paskutinį atsisveikinimą”, po laidojimo ceremonijos visi sukviečiami gedulingų pietų, kurio metu mirusysis pagerbiamas, dalijimasi prisiminimais.

Šiandieniniame pasaulyje, kuriame daugelis skuba, gyvena įtemptu rėžimu ir netgi yra išvykę į užsienį vis populiaresni tampa laidojimo namų teikiami paslaugų paketai. Tai labai patogu ypač šiuolaikinės kartos atstovams, kurie nežino kaip tinkamai suplanuoti laidotuvių eigą, kuo reikia pasirūpinti. UAB „Tadora“ laidojimo paslaugų įmonės atstovų teigimu, šiais laikais darosi vis populiariau patikėti visus laidojimo rūpesčius vienai įmonei, kuri skirs dėmesio kiekvienam klientui asmeniškai, atsižvelgdama į kliento norus ir finansinę padėtį pasiūlys geriausius variantus, pasirūpins reikiamais laidotuvių elementais ir aksesuarais. Laidojimo namai dabar turi naujoviškai įrengtas, komfortabilias šarvojimo sales, kur bus atliekamos visos laidotuvių apeigos. Subtiliai įrengtuose poilsio kambariuose artimieji ir atvykę atsisveikinti galės pasikalbėti, išgerti kavos, pasidalinti prisiminimais. Tinkamas atsisveikinimas su velioniu Jums padės pajusti vidinę ramybę.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *