Home > Darbas > Saulės energija maitinami vandens siurbliai

Saulės energija maitinami vandens siurbliai

drenaziniai purvo siurbliai technobaltic

Technologinės inovacijos visose srityse nenustoja stebinti naujais sprendimais ir vis daugiau įrenginių energijos aprūpinimui naudojami atsinaujinantys energijos šaltiniai. Technobaltic.lt komanda domėjosi kokios naujovės vyrauja žemės ūkio sektoriuje. Senieji laikai kai ūkininkaujantys užsiimdavo įrengimų modernizacija jau baigėsi senokai. Tai ką anksčiau susimeistraudavo patys dabar jau galima nusipirkti išbaigtus efektyviai veikiančius įrenginius. Vienas tokių – vandens siurbliai kuriems energiją tiekia saulės kolektorius.

Laukuose nutolusiuose nuo fermų ar pagrindinių elektros linijų iki šiol buvo naudojami generatoriai tačiau dabar vis plačiau įsigali su atsinaujinančių šaltiniais sujungtos sistemos. Veikimo principas elementarus, siurblys įsijungia tik dienos metu kai šviečia saulė. Jei komplekte yra akumuliatorius energijai kaupti, tokiu atveju vanduo gali būti tiekiamas nustatytais intervalais ar tam tikru metu nustatant norimą laiką laikmatyje. Naudojant tokio tipo sistemą nebereikia generatoriaus aprūpinti degalais, sutaupoma dar ir dėl to kad nereikalingas dažnas techninis aptarnavimas.

Saulės energija varomas siurblys nekelia triukšmo ir negąsdina gyvulių. Automatizuotas laukų, sodų, vynuogynų laistymas padidina ūkininkavimo efektyvumą, sumažina darbo kaštus ir palengvina ūkininkų veiklą. Planuojant įsirengti tokią laistymo sistemą nereikia išsigąsti pirminių investicijų, reikia tiksliai suskaičiuoti esamos sistemos įrengimo ir eksploatavimo išlaidas ir palyginti su kitomis alternatyvomis. Galima suskaičiuoti labai tiksliai kiekvieno litro kainą tačiau svarbiausia tiksliai pritaikyti vandens tiekimą pagal jūsų reikalavimus.

Nereikia pamiršti kad tokios sistemos tinka pietų šalims kuriose dauguma dienų per metus yra giedra. Be to, nevisiems tinka kad vanduo tiekiamas tik dienos metu, reikia turėti ir alternatyvų tiekimą kai nėra saulės, tikslinga įrengti papildomas vandens talpyklas kuriose sukauptas vanduo tam tikru metu būtų išleidžiamas savieiga. Tai priklauso kokias daržoves, vaisius, uogas ar grūdines kultūras auginate.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *