Sėklas reikia rinktis pagal poreikį. Visos sėklos gali būti tinkamos, reikia tik išsirinkti. Vieniems patinka tik raudoni ir trijų kąsnių pomidorai, kitiems prie širdies tik smulkūs, kiti daržininkai renkasi hibridines veisles, jos gyvybingesnės, daigesnės, kokybiškesnės, tačiau kainuoja daugiau. Renkantis sėklas nebijokite eksperimentuoti, gal vienais metais derlius nebus itin gausus, bet kitąmet žinosite, ką padarėte ne taip, ir vieną nepatikimą veislę pakeiskite kita.
Kaip giliai reikia sėti sėklas?
Kuo sėklos mažesnės, tuo jas sėti reikia sekliau. Jeigu svogūnėlis yra 1cm dydžio, tai sėkime tokiame gylyje, lyg visi trys vienas ant kito būtų sustatyti ir taip pat su sėklomis.
Kaip atskirti daigias sėklas nuo nedaigių?
Yra keletas būdų pastebėti skirtumus: daigios sėklos būna storesnės, lygesnės, o prastos, ne iki galo subrendusios ar visai nesubrendusios- plonesnės. Pavyzdžiui agurko sėklą galima pabandyti perlaužti, kartais iš viršaus atrodo, kad ji gera, bet lengvai lūžta. Tokias sėklas laikome nedaigiomis.
Porų auginimas
Porai auginami daigais, kurie iki sodinimo auga 50- 60 dienų. Sodinami gegužės pradžioje, todėl sėklas reikia pasėti jau kovo mėnesį. Auginami kaip svogūnai daigais. Tik porus reikia apkaupti, o svogūnus atkaupti. Porai kasami vėlai rudenį, apipjausčius lapus prikasami lauke ar sandelyje. Geriausia juos laikyti dėžutėje susluoksniuotus su smėliu ar durpėmis. Porus galima palikti ir lauke nenukąstus, juos galima vartoti iki gegužės mėnesio.
Kokių vitaminų yra porų sudėtyje?
Porų sudėtyje gausu vitaminų C, PP, K, B, grupės vitaminų. Jų sudėtyje randama eterinių aliejų, organininių rūgščių ir mikroelementų: geležies, kalcio, kalio mangano, magnio. Pripažįstama, kad porai skatina apetitą ir mažina cholesterolio kiekį. Ši daržovė teigiamai veikia kraujospūdį ir širdies veiklą. Liaudies medicinoje porus vartoti patariama kovojant su nutukimu nes šių daržovių koloringumas labai nedidelis. Naudingų medžiagų poruose daug, o jų skonis- švelnesnis nei svogūnų. Būtent dėl savito ir aštraus, bet už svogūnus švelnesnio skonio ir kvapo šios daržovės plačiai naudojamos virtuvėje.