Home > Darbas > Kaip įregistruoti name pakeistą šildymo sistemą?

Kaip įregistruoti name pakeistą šildymo sistemą?

statybos,sildymo sistemos

Lietuvoje vis daugiau ir daugiau žmonių gyvenančių nuosavuose namuose nori atnaujinti turimas šildymo sistemas į modernesnes ir ekonomiškesnes. Jei prieš 10-20 metų populiariausias buvo namo šildymas kietu kuru – malkomis, anglimis arba briketais tai šiuo metu didžioji dauguma naujai besistatančių ar perkančių nuosavą būstą nori kad šildymo sistema būtų geoterminis šildymas arba šilumos siurblys oras-vanduo. Kodėl tokios tendencijos ir kaip apskritai keičiama namo šildymo sistema? Kaip įteisinti naują šildymo sistemą? Kur kreiptis?

Norint pakeisti name šildymo sistema nebūtina ardyti grindų ar keisti radiatorius. Jeigu tai kapitalinis remontas, tuomet reikės parengti projektą, apskaičiuoti reikalingą įrangos kiekį ir išdėstymą. Kur kas dažniau keičiamas tik pats šildymo katilas pvz. iš malkinio pečiaus gali būti sistema perdaroma į dujinę arba šilumos siurblio, taip pat naudojami ir alternatyvūs būdai, prijungiamas saulės kolektorius kuris skirtas ruošti karštą vandenį vasaros metu.

Pagal šiuo metu Lietuvoje galiojančius įstatymus šildymo sistemos projekto nereikia priduodant užbaigtą statyti namą. Reikalingas tik dujų sistemos projektas ir priešgaisrinės tarnybos specialistų patikrinimas priduodant pastatą naudojimui. Daugiabučiuose šildymo sistemos keitimas yra gana sudėtingas, dažniau įgyvendinamas ten kur yra mažos keletos butų bendrijos nes jose lengviau rasti bendrą sprendimą arba pritarimą jei pokyčiams ryžtasi tik vienas buto savininkas. Norint pakeisti šildymo sistemą daugiabutyje jau reikia daugiau nei pusės gyventojų pritarimo nes tai pagal įstatymą jau laikoma kaip statinio remontas. Norint pakeisti ar patobulinti name šildymo sistema reikia kreiptis į savivaldybės administraciją. Be prašymo reikalingas ir šildymo sistemos projektuotojų parengtas ir patvirtintas projektas. Jei gaunamas leidimas, butas kaip ir individualus namas turi gauti remonto statybų užbaigimo aktą kuris vėliau pateikiamas registrų centrui. Kartu su prašymu reikia pateikti ir statinio kadastro duomenų byla kuri turi būti atnaujinta, įrašytas naujai pakeistas šildymo būdas. Bet koks savavališkas šildymo sistemos modifikavimas yra baudžiamas administracine tvarka, dažniausi pažeidimai yra radiatorių ploto padidinimas, papildomų gyvatukų įrengimas arba šildomų grindų nuo gyvatuko pajungimas.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *