Home > Finansai > Kai pinigai iškeliauja per kaminą

Kai pinigai iškeliauja per kaminą

apsildyti pastata, sildymas

 

Kiekvienas praktiškas žmogus planuodamas statyti gyvenamąjį namą labai atsakingai renkasi šildymo sistemą. Ilguoju laikotarpiu svarbu teisingas pasirinkimas nes bet kokie vėlesni namo apšildymo įrangos modernizavimo darbai kainuoja brangiai, gali pareikalauti lauko ir vidaus sienų gręžimo, griovimo ir apdailos darbų. Žvelgiant į ateitį svarbiausia nesigailėti dėl pasirinktos kuro rūšies ir pačio šildymo katilo.

 

Kas svarbiausia renkantis šildymo sistemą?

 

Kuro rūšis. Ji apsprendžia kiek mokėsite už šildymas dabar ir ateityje. Kokios kuros kainos svyravimai buvo praeityje ir kiek juos įtakoja išoriniai veiksniai. Pvz. gamtinių dujų kaina gali ženkliai padidėti kilus tarptautiniam konfliktui su Rusija nes ji yra didžiausia šio kuro tiekėja vakarų Europai, tad pasikliauti šia kuro rūšimi tikrai nereikia.

 

Kuro kaina. Apšildyti pastatą kietu kuru visuomet buvo viena pigiausių alternatyvų. Tokia ji išlieks artimiausiu metu, tačiau manoma kad per artimiausius 3 dešimtmečius jį turėtų pakeisti atsinaujinančių išteklių platesnis naudojimas, vėjo ir saulės jėgainių įrangos kainos sumažėjimas. Kol tai įkandama ne kiekvienam vartotojui belieka kūrenti granules, briketus ir malkas.

 

Šildymo įranga. Prieš dvidešimt ir daugiau metų kuras buvo pigus ir pačios namų šildymo sistemos buvo gana primityvios, užtekdavo vos vieno termometro ir karštas vanduo būdavo tiekiamas visam namui nereguliuojamas. Niekas iš esmės net nekalbėjo apie efektyvumą. Įrengiant šildymo sistemą šiandien neapsieisite dešimties termostatų, kuro išlaidas padės sumažinti izoliuotos akumuliacinės talpos, vidaus ir lauko temperatūros davikliai katilą reguliuos automatiškai pagal tai kiek šilumos reikia patalpoms.

 

Sienų apšiltinimas jau tapo prioritetu ir statant namą nebetaupoma sienų apšiltinimo sluoksnio sąskaita nes tai tiesiogiai įtakoja išlaidas kurui. A+ klasės namai apšiltinami 20-30 centimetrų vatos ar polistirolo sluoksniu ir tai nieko nestebina.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *