Labai dažnai vis dar galima sutikti žmonių, kuriems židinys – tai ramybės ir jaukumo simbolis. Kitiems jie – tiesiog namų alternatyvus šildymo šaltinis. Iš tiesų, židiniai ir įvairios krosnelės šiuolaikiniame gyvenime dažniau atlieka būtent šią funkciją. Ypatingai tais atvejais, kuomet namuose įrengtas dujinis katilas arba šilumos siurblys. Nes tai reiškia visišką priklausomybę nuo elektros, o ir netikėtai sugedus šildymo įrenginiui, šaltą žiemą būtų nesmagu likti be šildymo.
Be to, židinius ir krosneles labai populiaru statyti sodybose ar sodo nameliuose, kuriuose šaltuoju laikotarpiu tenka apsilankyti rečiau. Taip pat jie pasiteisina ir dideliuose, dažniau senesnės statybos namuose, kuriuose sudėtinga pasiekti komfortišką temperatūrą, naudojantis pagrindine šildymo sistema. Nors ne paslaptis, jog neretas židinius pritaiko ir vandens, ir radiatorių šildymui.
Tiesa, tokie židiniai yra su vandens kontūru ir įrengiami kiek sudėtingiau, prijungiant jį prie bendros namų šildymo sistemos. Tačiau planuojant įsirengti būtent tokį židinį, su tokiomis šildymo galimybėmis, reikia labai gerai viską apskaičiuoti. Idealiu atveju turėtų būti įrengta ir akumuliacinė sistema, kurią taip pat reikia mokėti eksploatuoti. Naudojant židinius su vandens kontūru, reikia neužmiršti, jog perkaitinus židinį, gali užvirti vanduo sistemoje. Be to, nerekomenduojama derinti su grindiniu šildymu. O ir židinio stiklą teks valyti itin dažnai.
Prijungus židinius prie šildymo sistemos, cirkuliuodamas sistemoje vanduo, židinyje kondensuojasi. Taip židinio stiklas pasidengia nemalonia smala, kurią tenka valyti kaskart panaudojus židinį. Žinoma, toks židinių naudojimas turi ir privalumų. Skaičiuojama, kad turint jį, kaip alternatyvų šilumos šaltinį, šaltuoju metų laiku galima sutaupyti per 40 % išlaidų dujoms. Be to, išvedžiojus ortakius, židinys su vandens kontūru pajėgus apšildyti ne vien tik mažos kvadratūros namus.