Vienas iš sparčiausiai populiarėjančių alternatyvios medicinos gydymo būdų yra Reiki. Išvertus iš japonų klabos šis žodis reiškia „dvasinės gyvybės jėga“. Tikima, jog ji padeda dvasinei, fizinei, emocinei ir psichinei žmogaus sveikatai atsistatyti.
Reiki reikalingas gerai savijautai palaikyti, tačiau to gali išmokyti tik patyręs meistras. Jis suaktyvina savo mokinių čakras per kurias pradeda tekėti Reiki energija. Ši energija dar gali būti vadinama gyvybine Visatos energija, padedanti sustiprinti ir subalansuoti vidaus organų funkcijas, pašalinti iš organizmo toksinus ir šlakus, atgauti dvasinę ramybę, padidinti sąmoningumą ir išmokti nukreipti savo energiją ten kur reikia.
Kiekvienas Reiki meistras privalo laikytis pagrindinių penkių dvasinių principų ir skatinti savo mokinius jų laikytis. Taigi pagrindiniai Reiki principai yra šie:
• Aš esu be pykčio;
• Aš esu ramus;
• Aš esu dėkingas;
• Aš esu sąžiningas;
• Aš myliu visus aplinkinius.
Reiki puikiai tinka ne tik ligoniams, bet ir žmonėms, kenčiantiems nuo streso ir nerimo bei norintiems pagerinti savo gyvenimo kokybę. Reiki padeda atstatyti natūralią organizmo pusiausvyrą, pagerina medžiagų apykaitą ir pripildo organizmą teigiama energija, panaikinant negatyvo blokus.
Praktikuojantys Reiki atveria savo širdį ir atranda ryšį su Visata bei naudoja energijos galią kilniems tikslams. Įprastai Reiki seansai trunka apie 30-60 min. trukmė priklauso labai individualiai nuo paciento sveikatos būklės.
Reiki meistras seanso metu dirba su savo rankomis, kuriomis kaip laidininkas perduoda Reiki energiją, kuri teka tarsi vanduo įvairiais lygiais: fiziniu, emociniu, mentaliniu ir dvasiniu.
Renkantis Reiki meistrą reiktų atkreipti dėmesį į jo praktikavimo lygį, praktikuojamą Reiki tradiciją, kvalifikaciją, seminarų trukmę, mokymo programas mokiniams. O geriausia, pasikliauti savo intuicija ir pojūčiais, kuriuos sukels Reiki energijos srautai.