Home > Transportas ir logistika > Kaip paruošti automobilį žiemai?

Kaip paruošti automobilį žiemai?

Nors žiemos jau kurį laiką nebėra tokios šaltos, kaip dauguma esame įpratę matyti, bet minusinis šaltukas retsykiais paspaudžia. Tai nėra pačios geriausios naujienos vairuotojams, kurie slidžiais ir apsnigtais arba šlapiais keliais važinėja, o rytais dar turi paruošti savo transporto priemonę ir nuvalyti nuo jos sniegą, nugramdyti šerkšną/ledą. Šiame straipsnyje mes pasistengėme surinkti informaciją, kuri galėtų būti naudinga vairuotojams ir automobilių savininkams. Pasidalinsime patarimais, kaip paruošti automobilį žiemos sezonui.

Susipažinkite su saugos ir kitomis sistemomis

Patyrusiems vairuotojams arba tiems savininkams(-ėms), kurie savo automobilį turi jau ilgai, čia nebus per daug naujienų, bet prisiminti visada yra naudinga.
Jūsų automobilyje tikriausiai yra ABS (stabdžių anti blokavimo) sistema bei galbūt yra DSC – stabilumo kontrolė, TCS – sukibimo ir praslydimo kontrolė, keturių varomų ratų sistema – AWD,4WD,XDrive ir t.t. Visas jas žiemos metu geriausia yra įjungti, net, jeigu keturių varomų ratų rėžimas ir padidina kuro sąnaudas, bet jis gerokai sumažina tikimybę paslysti ant kelio ir patekti į pavojingą situaciją kelyje.
Taigi, patarimas toks, kad būtumėte susipažinę su saugumo sistemomis ir jas įjungtumėte.

Pasirūpinkite padangomis prieš galutinį deadline

Pačiomis paskutinėmis vasaros sezono dienomis, maždaug spalio 25/27- lapkričio 10 dienomis prie autoservisų ir autoremonto taškų rikiuojasi didelės automobilių eilės. Ar jums norisi 30 minučių laukti vien dėl to, kad būtų pakeistos jūsų padangos? Tikriausiai, kad ne. Dėl to vertėtų padangas pakeisti spalio viduryje arba iki 25-27 dienos.

Įsijunkite perspėjimus dėl greičio

Žieminės padangos yra minkštesnės, dėl to greičiau dyla tada, kai yra šilta. Nors žiemą tokios problemos, kaip ir neturėtų būti, bet ji tikrai pasitaiko dažnokai, mat paskutinės žiemos tikrai nebuvo tokios šaltos, kaip seniau.
Nors žiemą negalima važiuoti didesniu nei 110 km/val. greičiu, reikėtų įsijungti perspėjimą mašinoje (jeigu toks yra), kad šio greičio neviršytumėte. Važiuodami didesniu greičiu kelsite pavojų savo saugumui bei greičiau dėvėsite padangas.

Patikrinkite akumuliatorių ir jei ką, pirkite naują

Akumuliatorius žiemą gali pavesti ir neužvesti… Jeigu jūsų transporto priemonės elektros sistema yra varoma silpno arba seno akumuliatoriaus, galite sukelti sau problemų. Išvengti jų tikrai nėra sunku, mat pakaks pamatuoti akumuliatoriaus potencialą bei, jeigu jis jau nebelaiko geros įtampos arba yra senesnis nei 7 metai, tikrai būtų verta įsigyti naują iš čia – https://www.varle.lt/auto-akumuliatoriai/.

Būtinai apžiūrėkite žibintus

Žiemą saulė leidžiasi labai anksti, o tamsus paros metas trunka tikrai ilgai. Kelio danga būna šalta, šlapia ir slidi, todėl gerai veikiantys žibintai yra būtinesni nei kada nors anksčiau. Skirkite vos porą minučių ir pasižiūrėkite ar tinkamai sureguliuoti žibintai, ar veikia tolimosios šviesos bei priešrūkinė šviesa. Galimai reikės žibintus išpoliruoti, nes iš vidaus jie gali būti pririnkę kondensacijos bei nešvarumų.

Užpilkite visų reikiamų skysčių

Svarbiausi yra: tepalas, antifrizas, stabdžių skystis, langų plovimo skystis (tinkamas žiemai) ir keletas kitų. Žiemą remonto darbus ir pakeitimus atlikti yra sudėtingiau nei bet kuriuo kitu metų laiku, todėl pasirūpinkite, kad prieš žiemą būtų užpilta visų reikiamų skysčių.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *